زبان فارسی در نسخه iOS واتس‌ اپ | اخبار روز تکنولوژی | واتس اپ

زبان فارسی در نسخه iOS واتس‌ اپ

اخبار روز تکنولوژی بیانگر این است که ، این روزها استفاده کاربران ایرانی از سرویس پیام رسان تلگرام روز به روز رو به افزایش است. بر اساس آخرین آمار یکی از پرکاربرترین کشورها برای تلگرام، ایران می باشد و شایعات  بیانگر آن است که شمار کاربران ایرانی تلگرام حدود ۴۰ میلیون نفر است.

گفتنی است واتس‌ اپ یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پیام رسان در اکثر نقاط جهان، شناخته می‌شود. در حال حاضر این پیام رسان بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و هر روز هم به تعداد کاربرانش افزوده می‌شود.

زبان فارسی واتس اپ در ios

بر اساس گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده است ، امکان جدیدی که واتس‌ اپ در به روز رسانی اخیر خود در سیستم عامل iOS قرار داده است پشتیبانی از زبان فارسی است.

این خبر می‌تواند برای آن دسته از کاربران ایرانی که ترجیح می‌دهند از رابط کاربری نرم‌افزارها به زبان فارسی استفاده کنند خوشحال کننده می باشد.

شایان ذکر است که بنابر آنچه کاربران ایرانی واتس‌ اپ به ما اعلام کرده‌اند، این اپ قبل از این روی اندروید از زبان فارسی پشتیبانی می‌کرده. ولی کاربران iOS به تازگی به این قابلیت دسترسی پیدا کرده‌اند.
شما نیز برای در اختیار داشتن پیام رسان واتس‌ اپ به زبان فارسی ، ابتدا باید آن را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید. سپس از طریق تنظیمات آن، زبان اصلی دستگاه را به فارسی تغییر دهید.

بعد از آن می‌توانید واتس‌ اپ را به زبان فارسی تجربه کنید.
این موضوع در حالی است که رقیب اصلی واتس‌ اپ در ایران یعنی همان پیام رسان تلگرام هنوز پشتیبانی از زبان فارسی را به اپ خود اضافه نکرده است.

این با توجه به تعداد کاربران ایرانی فراوان تلگرام کمی تعجب برانگیز است. البته گفتنی است که پیام رسان واتس‌ اپ قبلا توسط شرکت فیسبوک خریداری شده و هم از نظر مالی و هم نیروی انسانی، توانایی‌های بیشتری نسبت به تلگرام دارد.

حالا پرسشی که اینجا هست این است که آیا واتس‌ اپ با داشتن این ویژگی می‌تواند در دل کاربران ایرانی جا باز کند و بازار پیام رسان‌های ایران را از تلگرام بگیرد و ازآن خودش کند؟
اخبار روز تکنولوژی با فرامسیر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *