برگرداندن تنظیمات اولیه شبکه در ویندوز 10

برگرداندن تنظیمات اولیه شبکه در ویندوز 10

با گسترش اینترنت و استفاده همه گیر از آن در سطح کشور مشکلات مربوط به ارتباط با اینترنت نیز روز به روز بیشتر خود نمایی می کند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که می خواهید به وبسایت خاصی سر بزنید ولی نمی توانید! و یا با اینکه به wifi متصل هستید و از اتصال اینترنت مطمئن هستید نمیتوانید کلا هیچ وبسایتی را باز کنید.

اغلب در این گونه موارد تنظیمات شبکه دستکاری شده است. این دستکاری ها می تواند توسط اشخاص یا نرم افزار های مختلف انجام گیرد که کاملا طبیعی است. ولی مشکل اصلی در عیب یابی و اتصال دوباره و استفاده از اینترنت است .

اگر با استفاده از Troubleshoot ویندوز به نتیجه نرسیده اید و از دستورات CMD در زمینه شبکه استفاده کرده اید جواب نگرفته اید. بهترین راه حل که در آپدیت جدید ویندوز 10 به ویندوز 10 اضافه شده است ریست کامل تنظیمات شبکه و برگرداندن آن به همان تنظیمات اولین استفاده شما بعد از نصب ویندوز است . با این کار تمام تنظیمات شبکه به روز اول باز خواهد گشت.

بهتر است قبل استفاده از این روش از دستورات CMD و ابزار Troubleshooting استفاده کنید و در صورت نتیجه نگرفتن از آن ها تنظیمات شبکه را ریست کنید.

باید توجه داشته باشید که با اینکار تمام پسور های ذخیره شده برای شبکه های مختلف و همچنین vpn های ایجاد شده تابحال از بین خواهد رفت و تنظیمات شبکه از اول نصب خواهد شد.

این روش بسیار آسان است. پنجره windows settings را با فشردن کلید ویندوز بر روی صفحه کلید خود و کلیک بر روی setting باز کنید(شما می توانید این کار را با فشار دادن کلید های windows+I نیز انجام دهید) و سپس بر روی “Network & Internet.” کلیک کنید.

wnr_1

در صفحه باز شده بر روی تب status که در سمت چپ پنجره قرار دارد کلیک کنید و سپس در سمت راست به پایین پنجره بروید و بر روی “Network reset” کلیک کنید.

wnr_2

بعد از این کار پنجره “Network reset” درباره ریست شدن کل تنظیمات شبکه هشدار می دهد .در این پنجره بر روی “reset now” کلیک کنید تا تنظیمات ریست اعمال شود و سپس سیستم ریست شود.

بعد از ریست شدن سیستم و بالا آمدن دوباره ویندوز از شما سوالات مربوط به تنظیمات شبکه را همانند زمان نصب ویندوز خواهد پرسید و تنظیمات دوباره اعمال خواهند شد.

همیشه ریست کردن کل تنظیمات شبکه آخرین راه حل شما باشد نه اولین!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *