بهترین راه برای گرفتن نسخه پشتیبان از کامپیوتر چیست ؟

روش های بکآپ گیری از کامپیوتر

یکی از روش های بکآپ گیری از کامپیوتر ،بک آپ گیری بر روی اینترنت: اگر میخواهید مطمئن شوید که فایل هایتان در جای امنی نگهداری می شود، می توانید آن فایل ها توسط سرویس هایی مانند CrashPlan بر روی اینترنت بک آپ بگیرید. CrashPlan یک سرویس معروف آنلاین بک آپ گیری است که ما آن را تأیید و پیشنهاد میکنیم. اما این سرویس رقیب هایی هم مانند BackBlaze ، Carbonite و MozyHome دارد. حداقل تعرفه این سرویس ها حدود 5 دلار در ماه است، این برنامه می تواند در دسکتاب کامپیوتر و یا سیستم عامل مک اجرا شود و به صورت اتوماتیک از فایل های شما بر روی حافظه وب پکآپ گیری کند.

بکآپ گیری از کامپیوتر

بکآپ گیری از کامپیوتر

حتی اگر آن فایل ها را از دست بدهید و دوباره به آنها نیاز داشته باشید می توانید از حافظه وب بازیابی کنید. همچنین CrashPlan میتواند فایل های شما را به صورت رایگان بر روی کامپیوتر دیگری بکآپ گیری کند مانند کامپیوتر دوستتان یا کامپیوتر دیگری که ماله خودتان است. مزایا: بکآپ گیری آنلاین شما را از هرگونه از دست دادن اطلاعات، خرابی هارد کامپیوتر، دزدی و بلایای طبیعی حفظ میکند. معایب: این سرویس هزینه دارد و بکآپ گیری اولیه ممکن است خیلی بیشتر از بکآپ بر روی هارد اکسترنال زمان بر باشد، مخصوصا زمانی که تعداد فایل های شما زیاد است.

استفاده از سرویس Cloud Storage: متخصصان این رشته این سرویس را به عنوان یک متد تکنیکی جدید برای بکآپ گیری نمیدانند، اما برای بیشتر مردم این سرویس حافظه و سرویس ذخیره سازی اطلاعات را فراهم می سازد. شما علاوه بر این که اطلاعات خود را بر روی هارد دیسک خود ذخیره کنید می توانید آنها را در سرویس هایی مانند Dropbox، Google Drive و Microsoft OneDrive که جزئی از ابزار های ذخیره سازی ابری هستند، ذخیره کنند. این سرویس ها اطلاعات شما را به صورت آنلاین با دستگاه های شما همگام سازی میکنند و میتوانید از مکان های مختلف و دستگاه های مختلف که با حساب کاربری خود وارد شده اید دسترسی پیدا کنید.

اگر هارد شما دچار مشکل شود شما باز هم می توانید اطللاعات خود را که در سرور های ذخیره سازی ابری ذخیره شده اند بازیابی کنید.

مزایا: این روش علاوه بر آسانی و سرعت بیشتر در بیشتر موارد رایگان بوده و اغلب به صورت آنلاین می باشد و شما از سلامت داده ها اطلاعات خود مطمئن خواهید بود.
معایب: بیشتر سرویس های فضای ابری به صورت محدود و کم بشما فضای رایگان ارائه می دهند و این به معنی این است که شما به میزان محدودی اطلاعات میتوانید ذخیره سازی کنید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] بستری بسیار امن و مطمئن برای داده های کاربران می باشد. برای آشنایی بیشتر با ابزار های ذخیره سازی ابری کلیک […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *