بهترین راه برای گرفتن نسخه پشتیبان از کامپیوتر چیست ؟

بهترین راه برای گرفتن نسخه پشتیبان از کامپیوتر چیست ؟

https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2016/02/ximg_56bfe8d1f3492.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.lhywa48wT6.jpg

بهترین راه برای پشتیبان گرفتن از کامپیوتر

هر کسی قسمتی از اطلاعاتش را در زندگی از دست داده است. هارد دیسک کامپیوتر شما ممکن است فردا خراب شود. برخی نرم افزار ها قادرند از اطلاعات شما پشتیبان بگیرند، در مقابل باگ ها نرم افزاری ممکن است اطلاعات مهم شما را حذف کنند.اگر شما به طور منظم از سیستم خود پشتیبان تهیه نکنید، ممکن است برای همیشه آن اطلاعات را از دست بدهید.

پشتیبان گرفتن نبایستی سخت و یا سردرگم کننده باشد. شاید احتمالا شماری از مشکلات روش های بک آپ گیری را شنیده اید، اما کدامیک از این روش ها برای شما درست کار کرده است ؟ و کدام فایل ها واقعا نیاز به پشتیبان گیری دارند ؟

با روش های ساده از کامپیوتر خود پشتیبان بگیرید

https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2016/08/xcarbonite60_installselections-300x247.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.WDa9CFHDq3.png

ویندوز دارای تعدادی ابزار رایگان بازیابی و پشتیبانی گرفتن است، اما در واقع این ابزار ها به خوبی نرم افزارهایی که نسخه رایگان ندارند نیستند. نرم افزار Carbonite به صورت اتوماتیک از تمامی اسناد، فایل ها و عکس ها بک آپ میگیرد و آنها را در یک قسمت رمزگذاری شده ذخیره می کند.

از این نرم افزار می توانید به صورت نامحدود استفاده کنید، همچنین میتوانید از اطلاعات کامپوتر شخصی خود بر روی یک هارد دیگر بک آپ گیری کنید. با این کار یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و میتوانید فایلهای حفاظت شده خود را پس از بک آپ گیری حذف کنید، سپس میتوانید به این فایل ها در هر کامپیوتر دیگری دست یابید و خیلی چیزهای دیگر…

از سیستم کامپیوتر شخصی خود با استفاده Carbonite پشتیبان بگیرید

همه اینها در باره اطلاعات شخصی می باشد

اجازه دهید با یک شفاف سازی شروع کنیم: از چه چیزهایی نیاز است پشتیبان بگیرید ؟ در ابتدا و پیش از همه، شما به تهیه نسخه پشتیبان از فایل های شخصی خود دارید. شما همیشه میتوانید نرم افزار های کاربردی را در صورتی که هارد سیستم شما از کار افتاد دوباره دانلود و نصب کنید، اما اطلاعات شخصی غیر قابل جایگزین شدن هستند.

هر اطلاعات شخصی، عکس، فیلم شخصی و اسناد دیگر بایستی به صورت منظم بک آپ گیری شوند. از آنجاییکه ممکن است دیگر قابل بازیابی نباشند.

حتی می توانید از برنامه های عملیاتی سیستم، نرم افزارها و چیزهای دیگر بک آپ بگیرید. مجبور نیستید از همه آن ها بک آپ بگیرید ولی آن می تواند زندگی شما را راحت تر کند اگر تمامی اطلاعات بر روی هارد از بین برود. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند همیشه اطراف فایل های خود گشت بزنند و ویرایش و ثبت کنند، بهتر است که یک بک آپ کامل از سیستم خود همواره داشته باشند تا در مواقعی که این اطلاعات از دست رفت به مشکل برنخورند و زمان زیادی صرف بازیابی دوباره آن نکنند.

روش های زیادی برای بک آپ گیری وجود دارد

روش های زیادی برای بک آپ گیری وجود دارد، با استفاده از یک هارد اکسترنال می توانید از اطلاعات شخصی و ضروری خود پشتیبان تهیه کنید. در اینجا نقاط قوت و ضعف برخی از روش ها را بیان میکنیم.

بک آپ گیری بر روی یک درایو خارجی ( هارد اکسترنال – فلش مموری ) : اگر شما یک حافظه فلش usb در دست دارید می توانید از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید و در آینده از آن استفاده کنید. بر روی ویندوز 10 و ویندوز 8 از use File History اقدام کنید و در ویندوز 7 از قسمت use Windows Backup . در سیستم های مک از قسمت use Time Machine اقدام نمایید. هر موقع که بخواهید می توانید از اطلاعات خود بطور اتوماتیک بک آپ بگیرید و بر روی سیستم های دیگر از آن استفاده کنید. مزایا: بک آپ گیری سریع و ارزان است. معایب: اگر خانه شما مورد سرقت قرار بگیرد و یا دچار آتش سوزی شود، بک آپ شما نیز بر روی کامپیوتر از دست میرود، که این خیلی مسئله ساز است.

https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2016/02/ximg_56bfee381193e.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.Rk0UhfhadC.png

 

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] بسیار امن و مطمئن برای داده های کاربران می باشد. برای آشنایی بیشتر با ابزار های ذخیره سازی ابری کلیک […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *