چگونه USB Bootable بسازیم ؟

چگونه USB Bootable بسازیم ؟ روش نصب ویندوز ازUSB

شما میتوانید با یک فلش مموری که در دست دارید یک درایو USB Bootable بسازید و از آن برای نصب ویندوز یا یک سری نرم افزارهایی که نیاز است به صورت Bootable اجرا شوند را از طریق درگاه USB به اجرا در بیاورید. برای انجام این کار نیاز است تا تنظیماتی را بر روی فلش مموری خود، در محیط cmdکه در ادامه همراه با شکل توضیح داده شده است را به اجرا در بیاورید. همچنین استفاده از USB Bootable در نصب و راه اندازی لینوکس و مک همانند ویندوز امکان پذیر میباشد.

ابتدا فلش مموری خود را بر روی لپ تاپ یا کامپوتر خود قرار دهید و سپس با ما همراه باشید.

1

محیط داس ویندوز را باز کنید(Command Prompt): برای باز کردن محیط داس بایستی پنجره ویندوز را باز کرده و در قسمت جستجوی آن عبارت cmd را تایپ کنید سپس بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و آن را به صورت adminstretor به اجرا در آورید. (از منوی راست کلیک بر روی run as adminstretor کلیک کنید). اگر محیط adminstretor ویندوز شما پسورد داشته باشد لازم است که پسورد را وارد کنید.

با این روش میتوانید یک درایور USB Bootable بسازید و سپس نرم افزارهایی را که میخواهید را درون آن کپی کنید و یک درایور نصب و راه اندازی همراه داشته باشید. این روش فقط در ویندوز های 7 ، 8 ، ویستا و ویندوز 10 کار میکند.

قسمت مدیریت دیسک حافظه را باز کنید: برای این کار دستور diskpart تایپ کرده و اینتر بزنید.

نمایش محتوای دیسک ها: دستور list disk را تایپ کنید، این دستور برای نمایش دادن درایوهایی که به کامپیوتر شما وصل هستند، می باشد. درایو USB شما بایستی در اینجا لیست شده باشد. شماره دیسک USB را که در کنار نوشته شده است را به خاطر بسپارید.

درایو USB را انتخاب کنید: دستور select disk # را وارد کنید، به جای کاراکتر # عددی را که از مرحله قبل به خاطر سپرده اید را جایگذاری کنید.

درایو فلش خود را پاکسازی کنید: دستور clean را وارد کنید تا درایوی را که انتخاب کرده اید شناسایی و کل محتوای آن را پاک کند.

پارتیشن bootable ایجاد کنید: بعد اینکه درایو USB را پاکسازی کردید، دستور create partition primary را تایپ و اجرا کنید. بعد از آن یک پیامی خواهید دید که میگوید عملیات با موفقیت اجرا شد.

یک پارتیشن جدید انتخاب کنید: دستور select partition 1 را وارد و کلید اینتر را فشار دهید. در ابتدا شما یک پیام تأییدیه دریافت میکنید که نشان میدهد پارتیشن مورد نظر انتخاب شد. سپس دستور active را تایپ کنید و اینتر را بزنید. این دستور پارتیشن مورد نظر را فعال میکند.

فرمت USB drive: دستورformat fs=fat32 را وارد کنید. وقتی کلید اینتر را فشار میدهید برنامه شروع به کار کرده و چند دقیقه به طول خواهد انجامید و درصد پیشرفت کار را مشاهده خواهید کرد.

درپایان یک درایو USB اخصاص دهید: برای این منظور دستور Assign را وارد کنید تا درایوی را که بعدا فایل ها را درون آن کپی خواهید کرد تعیین شود. سپس exit را تایپ کنید و برنامه مدیریت دیسک را خاتمه دهید

فایل های عملیاتی مورد نظر خود را کپی کنید: وقتی که USB drive روی حالت bootable تنظیم شد، شما میتوانید فایل های نرم افزاری قابل نصب را بر روی آن کپی کنید و مانند یک سی دی bootable در نصب ویندوز یا داخل برنامه ویندوز از آن استفاده کنید.

 

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] که بخواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و یا نحوه نصب ویندوز از فلش مموری را یاد بگیرید، کلیک کنید. […]

  2. […] که بخواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و یا نحوه نصب ویندوز از فلش مموری را یاد بگیرید، کلیک کنید. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *